Nick
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Different Sentences

Go down

Different Sentences Empty Different Sentences

Post by Admin Sun 9 Jun 2013 - 11:30

Бенджамин Франклин:

1. Бъди умерен. Не преяждай и не се напивай. Бъди умерен в изказванията и отношенията си с хората.

2. Бъди тих. Говори тогава, когато това ще е от полза за другите или за теб. Избягвай безсмислени разговори.

3. Подреди нещата си. Нека всички твои неща имат своето място. Нека всяка част от твоя бизнес и дейности получават полагаемото им се време и внимание.

4. Бъди решителен. Имай волята да правиш това, което трябва и прави това, което трябва, без да губиш волята си.

5. Бъди пестелив. Не прави разходи, които няма да допринесат за твоето благоденствие или за това на други хора. Не пропилявай нищо.

6. Бъди предприемчив. Не губи време. Винаги бъди зает с нещо полезно. Премахни от навиците си всички дейности, от които няма полза.

7. Бъди открит и честен. Не си служи с измама. Мисли справедливо и когато говориш, говори честно и открито.

8. Бъди справедлив. Не обвиняван някой, че ти е причинил вреди или е изпуснал ползи за неща, които всъщност са били и са твои задължения.

9. Не бъди екстремен в думи и действия. Избягвай да нагрубяваш и да се караш с хората.

10. Бъди чист. Не показвай толерантност към нечистоплътно тяло, дрехи, навици или душа.

11. Бъди спокоен. Не оставяй дреболии или пък внезапно случили се проблеми да те безпокоят.

12. Бъди целомъдрен. Бъди възпитан и показвай добри маниери в отношенията с представителите на другия пол.

13. Бъди скромен.

МОЛИТВА
Антоан дьо Сент Екзюпери

Господи, аз моля не за чудеса и не за миражи, а за силата на всеки ден.

Научи ме на изкуството на малките крачки.

Направи ме наблюдателен и находчив, за да мога в пъстротата на ежедневието навреме да се спирам на откритията и опита, които ме вдъхновяват.

Научи ме правилно да разпределям времето в живота си. Дари ми тънък усет, за да различавам значимото от маловажното.Аз моля за сила за въздържание и мярка, за да не пърхам и да не пълзя в живота, а разумно планирал деня си, да мога да видя върхове и далечни простори, а понякога даже да имам време за насладата от изкуството. Помогни ми да осъзная, че илюзиите не помагат с нищо. Нито спомените за миналото, нито мечтите за бъдещето. Помогни ми да бъда тук и сега и да възприемам тази минута като най-важната.

Опази ме от наивната вяра, че всичко в живота трябва да бъде гладко. Дари ми ясно съзнание за това, че сложностите, пораженията, паденията и неудачите са естествена част от живота, благодарение на която ние растем и съзряваме.

Напомняй ми, че сърцето често спори с разума.

Изпрати ми в нужния момент някой, който има силата да ми каже истината, но би го направил с любов.

Знам, че решението на много проблеми е в изчакването. Затова научи ме на търпение.

Ти знаеш колко силно се нуждаем от приятелство. Направи ме достоен за този прекрасен и нежен дар на съдбата.

Дай ми богата фантазия, за да мога в нужния момент, на нужното място, мълчейки или говорейки, да подаря някому нужната топлина.

Направи ме човек, способен да достига до тези, които са стигнали дъното.

Опази ме от страха да не пропусна нещо в живота.

Дай ми не това, което искам, а това което действително ми е необходимо.

*************

Да бъдеш човек означава да усешаш, че си отговорен за всичко.

Ти живееш в това, което правиш, а не в тялото.Ти си това, което са твоите действия и няма друго твое "аз".

Винаги съм ненавиждал ролята на наблюдател. Какво съм аз ако не взема участие? За да бъда, аз трябва да участвам.

Преди да получиш трябва да дадеш и преди да се заселиш в своя дом, трябва да го построиш.

Да живееш означава бавно да се раждаш.

Когато ние осмислим своята роля на земята, макар и най-скромна и незабележима, едва тогава ние ще бъдем щастливи. Едва тогава ние можем да живеем и умрем спокойно, защото това, което дава смисъл на живота, дава смисъл и на смъртта.

Това е моята тайна и тя е много проста: само сърцето вижда всичко.Най-важното с очите си няма да видиш.

Ще те гледам с крайчеца на окото и ти няма да казваш нищо. Езикът е извор на недоразумения.

Истината не е това, което се доказва. Истината е простота.

Хората имат различни звезди. За тези, които пътуват, звездите са водачи. За други са само малки светлинки.

Има само едно истинско богатство и то е общуването между хората.

Този човек би бил презиран от всички други… … Ала той единствен не ми изглежда смешен. Може би защото се занимава с друго, а не със себе си.

Работейки само за материални блага, ние самички си строим затвор.

Да се обичате не означава да се гледате един друг; да се обичате означава да гледате заедно в една посока.

Никога не трябва да слушаш какво си говорят цветята. Трябва просто да ги гледаш и да дишаш техния аромат.

Времето, което си изгубил за твоята роза, я прави толкова важна.

— Пустинята е хубава — каза малкият принц, защото крие някъде кладенец…

— Какво значи «да опитомиш»?… … ако ме опитомиш, ние ще изпитваме необходимост един от друг. За мен ти ще бъдеш единствен на света. За теб аз ще бъда единствена на света…

Само децата знаят какво търсят - каза Малкият принц. Възрастните никога нищо не разбират сами, а за децата е уморително все да им обясняват и обясняват.

Прекрасно е дървото чийто корени са отишли дълбоко в почвата.

Земята ни помага да разберем самите себe си така, както не могат да ни помогнат никакви книги, защото земята ни се съпротивлява.

Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се добави, а когато няма какво да се премахне.

Из "Мъдростта на северноамериканските индианци"
Ж. П. Бур

Научи се да се наслаждаваш на мигновената красота, на птичия полет, играта на вятъра, песента на изворите, тайнствения сумрак на горския храсталак... Стани като детето, което се учудва на всичко и времето ще спре; ще се слееш със света в собственото си тяло...

Не се страхувай от различията и противоречията, които разделят света и създават илюзията за отделни събития. Такова възприемане е извор на сблъсъци, страдания и постоянна борба. Нощта не е враг на деня, както смъртта не е враг на живота. За да се получи небесна дъга трябва да се срещнат огъня и водата, слънцето и влагата...

Слънцето, луната, звездите... както и сърцето на човека са местата, където Бог е спрял, за да открие любовта си. Индианецът мисли за тези места и отправя към тях молитвите си. От тях получава подкрепа и благословия...

Бъди внимателен към шумовете на природата, към собствените си мисли, към вътрешните си усещания, към вълненията и реакциите на хората наоколо – без насилие, с любов и почитание. Тогава Духът ще се отвори като цветето сутрин, Bселената ще ти открие красотата си и всеки миг от живота ти ще бъде като първи изгрев...

Когато проникнеш много дълбоко в себе си, неизбежно стигаш до безкрая на света. Лесно можеш да се поставиш на мястото на дърво, планина или дишащ листак, да станеш птичи полет или уханието на цвете. Имаш в себе си мощта да изпиташ незнайните възможности на природата чрез вътрешния опит, който ни връща в центъра на всички неща...

Престани да гледаш света с безпокойство. Очите ти пръскат светлината на деня...

Научи се да общуваш с другите форми на живот – дървото, ручея, животното. Това са другите форми на теб самия...

Бъди ти самият, научи се с действията си да създаваш вълнения, усещания и цветове подобно на художника, подобно на твореца на вселената. В теб е мястото на най-голямата любов. Няма друго място, за да обичаш...

Размишлявай за ведростта на небето, лекотата на облака, отдалечи се от всичко, което задръства и натоварва духа. Промени начина си на виждане и усещане: "На върха на планината е закачен един облак и моето сърце е закачено за него." Така мисли и мъдрият навахо...

Чрез природата Бог ни дава необятна възможност: свободни сме да правим нещата с любов. С други думи - трябва да поемем риска да живеем и да обичаме, да преоткрием всеотдайността на детето, чистата му радост, безкрайната му доверчивост, без да губим прозорливостта на воина...

Не губи невинността и неуязвимостта на детето! Това не са различни неща, едното е следствие на другото. Мъдрият е едновременно и орелът в небесата, и лястовицата, все още крехка, зачудена от първите лъчи на пролетта...

Любовта няма нито минало, нито бъдеще. Тя се осъществява на мига с непосредствена красота, като пламък. Това усилва и осветява цялото Творение. Научи се да изживяваш мига, тогава страхът ти ще изчезне и мигът ще стане вечен. Друга вечност няма...

Ако искаш да живееш в трайно щастие, освободи се от навиците, които оковават и утежняват духа. Остави красотата на света да те изненадва. Всеки миг бъди готов за нови слънца..., за нови светове. Тогава Великият Дух ще те благослови и ще се възрадва чрез теб.

Сезоните на земята са и сезони на Душата и Тялото. Човек се събужда през пролетта, укрепва силата и страстта си за живот през лятото, склонен е към размисъл през есента, обръща се навътре и съзерцава другите светове през зимата. То е като въртенето на колелото, носещо живите и умрелите, слънцето и дъжда, нощта и деня в танца на вечното завръщане.

Да познаваш Света, значи да познаваш самия себе си.

Пази Живота – всички форми на живот – както се грижиш за посадената фиданка, закриляй го от слънцето и бурите. Да се грижиш за нещо, означава да го обичаш.

Дърветата в нашите градове са изолирани същества, които кастрим и натъкмяваме според собствените си представи за полезност, сякаш са наши поданици, наши предмети, наши домашни животни. Когато видиш някое заблудено, самотно дърво, забравено на площада или на уличния тротоар, поискай му прошка за злините, които са му причинени.

Погледай позата на спящата котка. Това е съвършената форма на щастието. Тя се свива в себе си, черпи от своите флуиди. В това състояние на преоткрито детство се обновява, възражда се.

Когато галиш някое животно, приемаш духа му и му предаваш своя. Любовта позволява тази загадъчна връзка между душите.

Тишината е абсолютното равновесие на тялото, духа и душата. Човекът, който опазва единството на съществото си, остава винаги спокоен и невъзмутим срещу бурите на житието. Едно листо не трепва на дървото, една гънка не блести на повърхността на езерото: това е за мъдрия идеалното състояние за направляването на живота.

Научи се да спираш, да събираш силите си, да овладяваш объркаността си, да удържаш разпиляността си. Птицата прекратява полета си тук, за да си направи гнездо, или там -за да си почине.

Не задържай лошите мисли, гнева, страха или угризението. Гледай ги как отминават като птици в небето, без да оставят следи.

Радост и мъка, наслада и тъга ни обитават последователно като деня и нощта, като живота и смъртта. Приеми ги за два бряга на река с едно течение.

Никога няма да спрем да изучаваме Вселената вътре в нас и отвън. Краят на изучаването ще дойде, когато стигнем до точката, откъдето сме тръгнали, и я открием за пръв път.

Любовта няма нито минало, нито бъдеще. Тя се осъществява на мига с непосредствена красота, като пламък. Това усилва и осветява цялото творение. Научи се да изживяваш мига, тогава страхът ти ще изчезне и мигът ще стане вечен. Друга вечност няма.

За нищо не служи бягството от себе си с избора на хаотичния шумен живот на модерния свят. Болката ти те търси, както вълкът преследва плячката си. Изчакай я уверено в центъра на самия себе си, обгради се с лъчисти мисли, забавлявай се със света, като дете, и болката ти ще се стопи като сняг на слънце.

Вътрешното спокойствие е съвсем реално пространство, стабилна скала, недосегаема за глъчката на света и хорските тревоги. То е центърът, около който кръжи вселената, същината и краят на всяко нещо. Мъдрият не ходи в него, за да подслони живота си, изолиран от света. Той стои там разгърнат, пробуден, бистроок и неподвижен, като в окото на циклон.

Човешкият Дух никога не е неподвижен и окончателен. Той е пъргав, податлив, нематериален. Превръща се в онова, което съзерцава. Ако искаш да живееш в трайно щастие, освободи се от навиците, които оковават и утежняват духа. Остави красотата на света да те изненадва. Всеки миг бъди готов за нови слънца, за нови желания, за нови светове. Тогава Великият Дух ще те благослови и ще се възрадва чрез теб.

Вземи пример от природата, дори когато е наранена и опустошена от човека. Тя е сърцето на твоето сърце.

Мирът никога не идва изненадващо, не пада от небето, като дъжд. Идва при онези, които искат да го постигнат.

Истината винаги е добра за казване. Не се страхувай да стряскаш, да предизвикваш, ако думите идват от дълбините ти, без да ги насилваш.

Не отдавай значение на външните форми в света, гледай на тях, като на игра, като на лек танц. Те са маски, които духовете си слагат, за да ни плашат или съблазняват.

Бъди внимателен към тишината. Пази я, защото съдържа всички човешки сънища.

Научи се на непринуденост, ако искаш да победиш себе си.

Френсис Бейкън:


"Хората трябва да знаят, че в театъра на живота само на Бог и на ангелите е позволено да бъдат зрители."

"Природата се побеждава само вслушвайки се в нейните закони."

"Времето е най-великият новатор."

"Колкото и да са формите на държавно управление, в науката винаги е била и ще бъде само една - формата на свободата."

"Ние толкова можем, колкото знаем. Знанието е сила."

"Мислите, подобно на хората, имат своята младост."

"Истината е дъщеря на времето, а не на авторитета."

"Надеждата е добра закуска, но лоша вечеря."

"В тъмното всички цветове са еднакви."

"Благоденствието разкрива нашите пороци, а бедствията - нашите добродетели."

"Никаква страст не омагьосва човека така, както любовта и завистта."

"Невъзможно е да обичаш и да бъдеш разумен."

"Любовта към родината започва със семейството."

"Няма нищо по-страшно от самия страх."

"Колкото по-малка е заслугата, толкова по-гръмка е похвалата."

"Четенето прави човека знаещ, беседата - находчив, а навика да записва - точен."

"Предпазливостта в думите е най-високото красноречие."

"Не онова, което печелим, а което спестяваме ни прави богати; не онова, което четем, а онова, което запомняме ни прави учени."

"Парите са като тор – ако не ги разхвърляш, от тях има малка полза."

"Парите са добър слуга, но лош стопанин."

Волтер:


"Обичай истината, но бъди снизходителен към заблужденията."

"Ако го нямаше бог, той трябваше да бъде измислен."

"В безсмъртието се отива с немного голям багаж."

"Ние ще оставим този свят така глупав и така зъл, както го намираме при своята поява."

"Многото закони в държавата са като наличието на много доктори: признак за болести и безсилие."

"Никога няма големи дела без големи трудности."

"Истинското мъжество се проявява във време на бедствия."

"Да знаеш много езици, значи да имаш много ключове за една врата."

"Езикът има голямо значение още и с това, че с негова помощ ние можем да крием нашите мисли."

"Трудът избавя човека от трите най-големи злини: скуката, порока и нуждата."

"Прекрасно е само това, което е естествено."

"Оптимизъм - това е страстта да твърдиш, че всичко е добре, когато в действителност всичко е зле."

"Безкрайно малките хора имат безкрайно голяма гордост."

"Бог е създал жените, за да опитоми мъжете."

"Силата на жената е в слабостите на мъжа."

"Жената - това е човешко същество, което се облича, приказва и съблича."

"Да се родиш два пъти не е по-удивително, отколкото да се родиш един път — всичко в природата е подчинено на закона на възраждането."

Джордж Бърнард Шоу:

"Какво ще каже историята? Историята ще поизлъже, както винаги."

"Властта не развращава хората, но глупаците, изкачили се на върха на властта, я развращават."

"Много велики истини са били в началото кощунство."

"Заслуга за обществото имат както оптимистите, така и песимистите. Оптимистът, например, е измислил самолета, а песимистът - парашута."

"Свободата значи отговорност. Ето защо мнозина се страхуват от нея."

"Демокрацията е механизъм, гарантиращ ни, че ще ни управляват толкова добре, колкото заслужаваме."

"Демокрацията не може да се издигне по-високо от нивото на този човешки материал, от който са изградени нейните избиратели."

"Напредък е невъзможен без промяна и онези, които не са способни да променят мисленето си, не могат да променят нищо."

"За своето положение хората винаги винят обстоятелствата. Онези, които успяват в живота, които вървят напред и нагоре, търсят желаните от тях обстоятелства, а когато не могат да ги намерят, ги създават."

"Аз мисля, че човешкият живот винаги си заслужава да бъде спасен, независимо от това кой е човека."

"Не прави на другите това, което би искал те да направят за теб. Можете да имате различни вкусове."

"Когато четете биографии, помнете, че истината никога не става за публикуване."

"Четенето направи Дон Кихот рицар, а вярата в прочетеното го направи умопобъркан."

"Да изучиш законите на живота значи да изпиташ поредица от унижения, все едно се учиш да караш кънки. Единственият изход е да се смееш над себе си, заедно със зяпачите."

"В нашия свят опасността винаги застрашава този, който се страхува."

"Това е и секретът на героизма - никога да не позволявате на страха от смъртта да ръководи вашия живот."

"Патриотизъм - това е, когато считате, че тази страна е най-хубава в сравнение с всички останали, само заради това, че вие сте се родили там."

"Любов - това е грубо преувеличаване на различията между един човек и всички останали."

"Най-голямото престъпление е безнаказаността."

"Опасно е да бъдеш искрен, ако си същевременно и глупав."

"Бях свободомислещ преди да умея да мисля."

"Моят начин да се шегувам е да говоря истината.На света няма нищо по-смешно."

"Понякога трябва да разсмееш хората, за да ги отвлечеш от намерението им да те обесят."

"Ако човек реши да убие тигър, това се нарича спорт. Ако тигър реши да убие човек, това се нарича кръвожадност."

"Добродетелта се състои не в отсъствие на страсти, а в управлението им."

"Танците - това е перпендикулярно изражение на хоризонтални желания."

"Аз не обичам да се сражавам, аз обичам да побеждавам."

"Живата несполука е по-добра от мъртвия шедьовър."

"Ако вие имате ябълка и аз имам една ябълка,и ако ние си обменим тези ябълки, то и при вас и при мен ще остане по една ябълка. Но ако вие имате идея и аз имам идея и ние обменим нашите идеи, то всеки от нас ще има по две идеи."

Дейл Карнеги

"Помнете, че щастието не зависи от това кой сте и какво имате; то зависи предимно от това какво мислите."

"Щастлив е умът вечно зает с мисли."

"В този свят всеки търси щастие и съществува само един способ, един верен начин да го намериш. Това е контролът над своите мисли. Щастието не зависи от външни условия. То зависи от вътрешни условия."

"Да ласкаеш означава да говориш на човека това, което мисли за себе си."

"Съществува само един начин в този свят да се оказва влияние на друг човек: това е да се говори с него за това, което е предмет на неговото желание и да му се покаже как може да го достигне."

"Вместо да осъждаме хората, да се постараем да ги разберем."

"Не подражавайте на другите.Намерете себе си и бъдете такива, каквито сте."

"Честно и искрено признавайте хубавото в другите. Бъдете сърдечни в своето одобрение и щедри на похвали.Така хората ще ценят вашите думи, ще ги разбират, помнят и повтарят в течение на целия си живот; ще ги повтарят дори след много години, когато вие вече ще сте ги забравили."

"Задавайте такива въпроси, на които събеседникът ви ще отговаря с удоволствие. Въвличайте го в разговор за него самия, за неговите достижения.Запомнете, че говорещият с вас човек стотици пъти повече се интересува от себе си, от своите желания и проблеми, отколкото от вас и вашите дела."

"Франклин Делано Рузвелт е знаел, че един от най-простите и в същото време ефективни и важни пътища за привличане на хората на своя страна, се явявя запомнянето на имената им и умението да накараш човек да почувства своята значителност."

"И така, ако вие искате да предразполагате към себе си хората:

Правило 1 - Проявявайте искрен интерес към другите хора.

Правило 2 - Усмихвайте се.

Правило 3 - Помнете: за човека звученето на неговото име е най-сладкият и най-важен звук от човешката реч.

Правило 4 - Бъдете добри слушатели. Поощрявайте другите да ви разказват за себе си.

Правило 5 - Водете разговора в кръга на интересите на вашия събеседник.

Правило 6 - Давайте на хората да почувстват своята значителност и го правете искрено."

Конфуций:

"Трудно се намира черна котка в тъмна стая, особено когато тя не е там."

"Не се безпокой от това, че хората не те познават, обезпокоително е, ако ти не познаваш хората."

"Да се преборим с лошите навици днес е по-лесно, отколкото утре."

"Благородният човек живее в съгласие с другите хора, но не се води по тях; обикновеният човек следва другите хора, но не живее в съгласие с тях."

"Ако нямаш лоши мисли, няма да имаш и лоши постъпки."

"Най-великата доблест не е в това никога да не паднеш, а да се изправиш всеки път, когато паднеш."

Луций Аней Сенека:


"Най-долното робство е да бъдеш роб на себе си."

"Беден е не този, който има малко, а този, който иска да има повече."

"Всяко излишество е порок."

"Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден."

"Важното е не дали дълго, а дали правилно си живял."

"Като учим другите и ние се учим."

Николо Макиавели:


"Целта оправдава средствата."

"За да постигнеш целите си, трябва да се прикриваш."

"Мъдрост е да се преструваш понякога на луд."

"Жаждата за надмощие е онази, която последна угасва в човешкото сърце."

"Съдбата е жена и ако вие искате да господствате над нея, нужно е да я завладеете със сила."

"Обаче, в действителността който по-малко разчита на милостта на съдбата, той ще се задържи по-дълго на власт."

"Всички въоръжени пророци са били победители, а всички невъоръжени пророци са били унищожени."


Last edited by Admin on Sat 3 Aug 2013 - 7:54; edited 3 times in total
Admin
Admin
Admin

Posts : 93
Join date : 2013-06-08

Back to top Go down

Different Sentences Empty Re: Different Sentences

Post by Admin Sun 9 Jun 2013 - 11:32

Different Sentences 1f4da8bfeaa2

Different Sentences 41b3a8e6989c

Different Sentences B18c48d08cc0

Different Sentences Afe7d5ed9f2e

Different Sentences 348a1695e91b

Different Sentences Dc631ea27df5

Different Sentences 0e01ed090019

Different Sentences Bdce17f88ef9

Different Sentences 5aa72f56e345

Different Sentences E39546a919e3

Different Sentences Db33d8790ba0

Different Sentences B1c35f716fdc

Different Sentences Ochite_na_kucheto_nqma_nishto_po_izrazitelno_na_tozi_svqt

Different Sentences Starogrycki_mudrosti_i_aforizmi

Different Sentences 020549611

http://www.prikazno.com/2012/01/18/mudrosti-citati-ot-maika-tereza/

Тук има доста неща от майка Тереза.
Admin
Admin
Admin

Posts : 93
Join date : 2013-06-08

Back to top Go down

Different Sentences Empty Re: Different Sentences

Post by Admin Wed 28 Aug 2013 - 19:34

Different Sentences Ffe69c10f848

Different Sentences F325131b3e23
Admin
Admin
Admin

Posts : 93
Join date : 2013-06-08

Back to top Go down

Different Sentences Empty Re: Different Sentences

Post by Admin Tue 3 Sep 2013 - 8:34

[URL=http://radikal.ru/fp/2d4cded71b6748afb2ded36c59f8546b]Different Sentences E00722398bc5[/URL
]
Admin
Admin
Admin

Posts : 93
Join date : 2013-06-08

Back to top Go down

Different Sentences Empty Re: Different Sentences

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum